Nie działa? Zainstaluj DevalVR, QT lub Flash  polski English Feed RSSŚledź nas na TwitterzeŚledź na Pintereście
Szukaj w panoramach:
»
Ponad 50 hektarów bagnistych łąk leży w miejscu XVIII-wiecznego koryta Wisły, tuż na południe od pierwotnego centrum Nowej Huty, czyli placu Centralnego. 
Kliknij, by zobaczyć tę panoramę w nowym oknie na pełnym ekranie
Ponad 50 hektarów bagnistych łąk leży w miejscu XVIII-wiecznego koryta Wisły, tuż na południe od pierwotnego centrum Nowej Huty, czyli placu Centralnego.

"Ja mam te łąki teraz za oknami mojego pokoju, bo moje mieszkanie w Centrum E wychodzi z jednej strony na ten dziki pejzaż za skarpą. To naprawdę jest raj, gdy się otworzy okna, coś fenomenalnego! Wszystko żyje, ptaki śpiewają. Nawet ostatnio takie mola widokowe postawiono po drugiej stronie i można sobie popatrzeć z tego mola na te łąki i moje bloki na horyzoncie. Ścieżki rowerowe są tutaj dookoła; wielu ludzi przychodzi, żeby się zrelaksować. Nawet sobie siadają na tych skarpach i patrzą "na suchego przestwór oceanu", że tak Mickiewiczem "pojadę". Bo to rzeczywiście wygląda jak ocean. Ja zrobiłem sporo zdjęć ze swojego balkonu w różnych porach roku. Niesamowite widoki! Zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy mgła wisi nad tymi łąkami i wygląda to jak wielki zbiornik wodny." (Bogdan Zalewski, dziennikarz RMF FM, w rozmowie z książki Nowa Huta - księga uwolnionych tekstów, Kraków 2005).
• Dodano do galerii Rozmiar: 2,5 MBWyświetleń: 5637 (#901)
Pokaż lokalizację wszystkich panoram
Kontakt
Zainteresowany?
Napisz maila na adres
panoramy@zbooy.pl
© Szymon "Zbooy" Madej
2005–2017