Nie działa? Zainstaluj DevalVR, QT lub Flash  polski English Feed RSSŚledź nas na TwitterzeŚledź na Pintereście
Szukaj w panoramach:
»
Wnętrze kościoła redemptorystów przy ul. Zamoyskiego w Krakowie-Podgórzu. 
Kliknij, by zobaczyć tę panoramę w nowym oknie na pełnym ekranie
Wnętrze kościoła redemptorystów przy ul. Zamoyskiego w Krakowie-Podgórzu.

Potężną ceglaną świątynię postawiono w latach 1904-1906 według projektu architekta Jana Sas-Zubrzyckiego. W neogotyckim ołtarzu głównym, dziele Stanisława Wójcika ze szkoły rzeźbiarskiej w Zakopanem, znajduje się słynąca łaskami ikona patronki kościoła, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy; jest to kopia cudownego obrazu z rzymskiego kościoła św. Alfonsa, ufundowana w 1903 roku przez dwie podgórskie służące.

Papież Jan Paweł II tak wspominał w dniu 30 czerwca 1991 roku: "Tutaj muszę powrócić do lat mojej młodości, kiedy podczas wojny i okupacji nazistowskiej Krakowa pracowałem w fabryce. Wiele razy po nocnej zmianie, kiedy wracałem do domu, gdzie mieszkałem, odwiedzałem Wasz kościół w Krakowie, kościół Redemptorystów, gdzie jest ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zatrzymywałem się tam, ile razy byłem na drodze pomiędzy fabryką a domem. I nie tylko z tego powodu, lecz ze względu na to, że było to święte miejsce i była to piękna ikona. To doświadczenie pozostało w mojej pamięci na całe moje życie. Kontynuowałem nawiedzenie tego kościoła również potem, kiedy zostałem biskupem i kardynałem Krakowa. Często modliłem się i służyłem swoją duszpasterską pomocą w Waszym kościele, szczególnie poprzez szafowanie sakramentem bierzmowania. Te więzy były silne i trwałe".

• Dodano do galerii Rozmiar: 3,7 MBWyświetleń: 5799 (#819)
Kościół redemptorystów w Krakowie widziany z Mostu GrunwaldzkiegoKościół redemptorystów w KrakowieKościół redemptorystów w KrakowieKościół redemptorystów w KrakowieKościół redemptorystów w KrakowieKościół redemptorystów w KrakowieKościół redemptorystów w KrakowieKościół redemptorystów w KrakowieKościół redemptorystów w KrakowieKościół redemptorystów w Krakowie
Pokaż lokalizację wszystkich panoram
Kontakt
Zainteresowany?
Napisz maila na adres
panoramy@zbooy.pl
© Szymon "Zbooy" Madej
2005–2017